İzmir

ÇGEDER İzmir Şubesi 

Yönetim Kurulu

Burçin PARÇAL  ÇGE-Der İzmir Şube Başkanı

burcinparcal@gmail.com

0545 272 62 26

Duygu Akagündüz ÇGE-Der İzmir Sekreteri

 Ergül BAŞARAN BOZKURT Yönetim Kurulu Üyesi

ETKİNLİKLERİMİZ

ÇGE-DER İZMİR olarak Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı İzmir Şubesi tarafından düzenlenen «Çocuk Haklarının Neresindeyiz?» konulu panele katıldık.

ÇGE-DER İZMİR olarak Konak Kent Konseyi bünyesinde değerli üyemiz Sevgi KOŞANER’in ve çocukların katkılarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında düzenlenmiş olan «Barış İçin Diren Çocuk» etkinliğine katıldık.

 

ÇGE-DER İZMİR olarak YASADER’in projesinde TBMM Komisyonlarına «Çocuk Gelişimi Lisans Mezunlarının Yüksek Lisans Programlarının Arttırılmasına ve Başvuru Hakkının tanıması» yönündeki sunumumuzu gerçekleştirdik. Mesleki anlamda diğer yaşadığımız sıkıntılar ve beklentilerimize ilişkin komisyon bağlantıları oluşturduk.

 

ÇGE-Der İzmir Şube olarak “İstismar İçimizde” dedik ve daha fazla bedene dokunulmasın, daha fazla sessiz kalınmasın diye bilinçlendirmeye devam etmek için Gaziemir Belediyesi ile işbirliği yaparak;

Çocuk istismarı nedir?
İstismarın çeşitleri nelerdir?
İstismarın belirtileri nelerdir?
Çocuğunuzu istismara uğradığını nasıl anlarız?
Nasıl önleyebiliriz? gibi başlıklar ve katılımcılardan gelen sorularla seminerimizi gerçekleştirdik.
Semineri gerçekleştiren Yönetim Kurulu Üyemiz Uzman Ergül BAŞARAN BOZKURT’a teşekkür ederiz.
ÇGE-Der İzmir Şube olarak sıkça karşılaştığımız istismar durumları hakkında halkı bilinçlendirmek amacıyla Konak Kent Konseyi ile iş birliği yaparak Türkan Saylan Kültür Merkezinde “İstismar İçimizde” seminerini gerçekleştirdik.

            “Çocuk haklarıyla çocuktur” doğrusundan yola çıkarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında en büyük bayramın bir çocuğun haklarını öğrenmesi olduğunu düşündük ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesindeki Çocuk Hakları Komitesi ile Karşıyaka Çocuk Yuvasında gerçekleştirdiğimiz etkinlikte çocuklar haklarını öğrendiler ve en özgür ifade biçimlerinden biri olan resim ile bize bunu aktardılar. Düşünce ve ifade haklarını gözeterek sergilerini de kendilerinin oluşturmalarına fırsat verdik, destek olduk.

Şimdi Yuvanın koridorları haklı çocukların resimleriyle doldu..

Teşekkürler çocuklar.

Projenin yürütülmesinde bizlere ve çocuklara destek olan Kurum Müdürü Adnan GÜNEŞ’e, Öğretmenimiz Salih AYDIN’a, ÇGE-DER İZMİR Şubesi Yönetim Kurulumuzdan Duygu AKAGÜNDÜZ ve Hande ENİSEL’e emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.